Náš zájmový chov vznikl na jaře 2017

V té době ještě nikdo z nás netušil, že nás chov tak zaujme a budeme se neustále rozrůstat.                                                                                     

Na počátku jsme si pořídili dva králíčky. Oba samečci. Jeden přítulný a druhý velmi bojácný.. Po čase vzniklo mezi námi neskutečně silné pouto.

A začali jsme uvažovat o dalších králíčcích. Zůstali jsme věrní beránkům.  V roku 2018 přišli první vrhy králíků.  Měli jsme z nich velkou radost.  Snažíme se o to, aby každý králíček měl unikátní barvu a kresbu.Všichni králíčci jsou od narození vychovávaní s velkou láskou, jsou zvyklí na ruce i na zvířata. Snažíme se jim vytvořit prostředí, aby se  cítili jako v ráji.

Králíčci mají možnost venkovních výběhů, tady tráví nejvíc času a jsou velice spokojení. Máme celkem čtyři velké výběhy s různými  prolézačkami a  domečky, kam se můžou schovat.  

výběh králíčků

V nepříznivém počasí a v noci, jsou uvnitř, tady mají svoje kotce, zde jsou chránění proti všem nepříznivým podmínkám (déšť, mráz, vítr, hmyz, zvěř). Jsou ubytovaní ve velkých králíkárnách. Každý králíček má svou dvoupodlažní králíkárnu, která má denní, na poschodí noční část a samostatné WC, na které králíčky od začátku zvykáme.

 

Co se týče stravy, tak mají denně přísun kvalitního vlastního sena, Granule používáme bezobilné značky VERSELE-LAGA jak pro malé tak dospělé ušáčky.  Na přilepšení mají čerstvou i sušenou zeleninu a ovoce. Kromě toho dostávají různé čerstvé i sušené bylinky, nejvíc milují bazalku, mátu, pampelišku a jahodové listy. Co jde se snažíme vypěstovat a usušit  sami.

                                                   bazalka pro králíčky

Kompletní zdravotní péči nám zabezpečuje MVDr. Šimková Hana.

Všichni králíčci jsou  přeléčení proti kokcidióze v pátém týdnu života. Před odchodem do nového domova má každý králíček provedený rozbor bobků.

Celý chov byl proočkován proti RHD taky i proti RHDV2  a  myxomatóze   25.6.2018.

Víc věcí ze dozvíte v dalších sekcích  a podsekcích naších stránek, nebo v fotogalerii.